Tomasz Jędryszek Tomasz Jędryszek
196
BLOG

Osoba publiczna też ma prawo do obrony

Tomasz Jędryszek Tomasz Jędryszek Polityka Obserwuj notkę 0

   Równi wobec prawa teoretycznie są wszyscy Obywatele, jednak trudno jest zadbać o realną zdolność do równego traktowania przez prawo podmiotów . Brakuje ujednoliconej wykładni wobec której można by oszacować warunki zdolność czy możliwości środowiska w sprawie wsparcia rzeczywistej wartości podmiotu. nie można przecież powielać błedów śordowiska a wysoce nieprawidłowym wydaje się szacowanie wartości strony oprzez tzw "atrybuty", ponieważ skłania to do dążenia ich posiadania co nie jest tendencją pożadaną. Wydaje mi się że należałoby poszukać takiej miary nie pozostawiając możliwości upraszcznia spraw w orzecznictwie ale sugerując ogląd spraw wobec przybliżonego przykładu zwracającego uwagę dla zwiększenia wrażliwości na konkretne sytuacje mogące nieść ważną informację. Tawiedza może być cenna.

   Jest taki czas kiedy Państwo wchodząc do rodziny demokracji pokojowych zwanych u nas na kontynencie Unią Europejską, określa się wobec swojego największego uznanego w przypadku Polski na całej Ziemi autorytetu globalnego zgodnie z zasadą," Że Twoją twarzą w demokraci jest reakcja wobec innych ludzi szczególnie tych bezbronnych jednostek ludzkich".

   I tak Polacy określają się wobec dziedzictwa i dorobku cywilizacyjnego ludzkości jako wartości życia ludzkiego na przestrzeni dziejów na planecie Ziemia , które stanowiło fundament przekazu publicznego użytego do realizacji przemian pokojowych przez ostatnie co najmniej 30 lat. Stąd możemy dostrzec elementy wspólne dla zjawiska solidarności takich postaci jak Vaclav Havel, Zbigniew Religa, i zaskakująco również np Kantor, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy lub PAH. Warto zwrócić uwagę, że czasem Ci domniemani najgorsi są tymi najlepszymi. Trzeba samemu myśleć nie uzależniać się od innych. Czego serdecznie wszystkim życzę w Nowym nadchodzącym Roku.

   Taka refleksja jest jak mi się wydaje wartością w czasie Świąt i zadumy nad tymi ciekawymi czasami, w których żyjemy i nad przyszłością Polski i Nas samych we współczesnym świecie. Ile Polska bierze z dziedzictwa np kultury europejskiej, a ile jest skłonna sama oddać np. do wspólnej kasy IMF lub własnym obywatelom w ramach funduszu Kapitał Ludzki na najistotniejsze procedury w Państwie. Czy widzimy taka potrzebę aby ludzie mieli narzędzia do pracy? Jak by na to nie patrzeć bądźmy przede wszystkim ludźmi zarówno jako Urzędnicy w Instytucjach Państwowych jak i obywatele, którym często zależy na węższym gronie bliskich obywateli.

Siła woli i wiedza na której zbudowano przemiany ale nie wykorzystuję jej do gięcia łyżeczek. Na pierwszy rzut oka niepozorny. Trzeba się wsłuchać. Know-how UE. kod spr a839452bac1efda0e03027589806f5fa

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka